Skip to content

Info o projekcie WILD and FREE

Zabieram Was w miejsca szczególnie bliskie mojemu sercu i chcę dzielić się ich dobrą energią.

W swojej pracy jestem bliska pozytywnej dyscyplinie i porozumieniu bez przemocy, staram się na tej podstawie budować relacje z zawodnikami i uczestnikami moich wyjazdów. Jeżeli nie w skałach to spotkacie mnie na włoskich stokach ponieważ w czasie ferii zmieniam dyscyplinę i szkolę na nartach.

Mimo, że wspinanie jest sportem indywidualnym to zawsze powtarzam moim zawodnikom, że tworzą zespół. To ważne zarówno podczas treningów i startów w zawodach. Wsparcie, doping, wspólne patentowanie dróg i dzielenie emocji bardzo korzystnie wpływa na zawodników i tym samym na całą wspinaczkową drużynę.

ORGANIZATORZY I PRZEWODNICY WYPRAW:

Paulina 

sprawczyni całego zamieszania. Mózg operacji “obozy”, “family camp”, “sicily climbing camp” i wielu innych. Kocham to co robię i cieszę się, że mogę dzielić swoją pasją z innymi. Od 15 lat się wspinam i również od 15 pracuję z dziećmi i młodzieżą na wyjazdach i stacjonarnie. Na co dzień pracuję jako instruktorka wspinaczki i mam pod opieką młodych zawodników startujących w zawodach Pucharów Polski, Misztrzostw Polski oraz w zawodach zagranicznych. Poza wspinaniem kocham podróże i to one są często dla mnie inspiracją. Zabieram Was w miejsca szczególnie bliskie mojemu sercu i chcę dzielić się ich dobrą energią. W swojej pracy jestem bliska pozytywnej dyscyplinie i porozumieniu bez przemocy, staram się na tej podstawie budować relacje z zawodnikami i uczestnikami moich wyjazdów. Jeżeli nie w skałach to spotkacie mnie na włoskich stokach ponieważ w czasie ferii zmieniam dyscyplinę i szkolę na nartach.

Mimo, że wspinanie jest sportem indywidualnym to zawsze powtarzam moim zawodnikom, że tworzą zespół. To ważne zarówno podczas treningów i startów w zawodach. Wsparcie, doping, wspólne patentowanie dróg i dzielenie emocji bardzo korzystnie wpływa na zawodników i tym samym na całą wspinaczkową drużynę.

Staram się też żeby starsi (nie tylko wiekiem, ale i doświadczeniem) wspierali i uczyli tych mniej doświadczonych. Na treningach powinna panować atmosfera wsparcia, akceptacji i bezpieczeństwa. W takich warunkach możliwa jest szybsza i skuteczna nauka nowych elementów motoryki młodego wspinacza

paulina-1a
Michał (3)

Michał

drugie najważniejsze ogniwo Wild and FREE. Najkrócej mogę o sobie powiedzieć w kilku słowach: wspinacz, instruktor, zawodnik, konstruktor dróg. Gdyby chcieć rozwinąć ten opis, wyglądałby on następująco:

Wspinacz – wpinam się od dziecka, więc śmiało mogę stwierdzić, że ten sport kształtował moje życie. Przygodę ze wspinaniem zacząłem od juniorskiej sekcji wspinaczkowej AGAMA w 2000 roku. W kolejnych latach w mój rozwój wspinaczkowy wielki wkład miała czołówka warszawskich instruktorów, trenerów, jak i zawodników.

Wspinając się w skałach, staram się jeździć w nowe rejony i dużo wspinać się po zróżnicowanych drogach, a najlepiej takich, które weryfikują moje słabe strony 😉

Instruktor / trener – od 2010 roku mam uprawnienia Instruktora Sportu, a od 2011 prowadzę regularne zajęcia dla osób dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Każdy mój uczeń, to nowe doświadczenie także dla mnie. Ponadto staram się być na bieżąco z literaturą przedmiotu. Można więc śmiało powiedzieć, że nie osiadam na laurach, tylko wciąż doskonalę rzemiosło. W maju 2016 ukończyłem kurs Trenera II klasy wspinaczki sportowej, oraz zostałem zunifikowany do Instruktora Sportu Polskiego Związku Alpinizmu. Od kilku lat prowadzę zawodników Juniorskiej Kadry Narodowej oraz wielokrotnych medalistów Pucharów i Mistrzostw Polski.

Zawodnik – od 2002 roku regularnie startuję w zawodach rangi pucharowej oraz różnych imprezach towarzyskich. Na swoim koncie mam dwukrotne wicemistrzostwo Polski juniorów we wspinaczce na czas. Obecnie regularnie plasuję się bezpośrednio za finałową czołówką, a czasem nawet się do niej łapię.

Konstruktor dróg – czyli routesetter, osoba odpowiedzialna za przygotowanie dróg oraz boulderów na zawodach. Jako zawodnik znałem realia, zatem było to dla mnie naturalną koleją rzeczy. Poza zawodami regularnie kręcę drogi na większości warszawskich ścian wspinaczkowych.

Joanna

Jestem z Gorzowa Wielkopolskiego, od 13 lat mieszkam w Szczecinie, teraz właściwie pod nim. Moja historia ze wspinaniem nie jest,  ani długa, ani bujna. Zaczęła się od chęci zmiany pracy. To na kursie do pracy pierwszy raz weszłam na sztuczny panel. Na co dzień pracuję w Centrum Wspinaczkowym Geko w Szczecinie oraz przy projektach teatralnych.

Na ścianie głównie jest to praca z dziećmi w wieku 3.5-12 lat. Prowadzę 4 sekcje wspinaczkowe –  ogólnorozwojowe dla dzieci. Coraz częściej pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi, dysfunkcyjnymi lub z zaburzeniami.

Interesuje mnie praca u podstaw. Od zawsze fascynował mnie ruch oraz ciało w ruchu. Uważam, że wspinanie jest nieoczywiste, i jest dobrym polem do poznawania siebie. Ma wiele możliwości, każdy może znaleźć w nim swój indywidualny język.

Joanna
Agata-1

Agata

Cześć! Mam na imię Agata i dziecka związana jestem ze sportem, pierwotnie jako zawodniczka, następnie trenerka. Posiadam wieloletnie doświadczenie w szkoleniu zarówno małych ludzi, ale również tych większych. 🙂 Uwielbiam dzielić się swoimi zajawkami i pasjami, dlatego na co dzień pracuję jako instruktorka oraz wychowawca. Nieustannie rozwijam się w obszarze psychologii sportu, treningu funkcjonalnego, przygotowania motorycznego. Moje top 3 sporty na które kładę największy nacisk to: wspinaczka, narciarstwo oraz rolkarstwo. Prywatnie jestem wielką pasjonatką gór oraz języka hiszpańskiego. Do zobaczenia w skałach!

Magda

Na co dzień mieszkam w Sopocie i studiuję lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Gdańskim. Poza zamiłowaniem do gór, sportu i nauki języków obcych, uwielbiam dzielić się swoim doświadczeniem i pasją z najmłodszymi. To dzieci każdego dnia zaskakują mnie swoją bystrością, ciekawością świata i zacięciem (nie tylko!) do sportu. Uważam, że od nas- dorosłych zależy, czy „zarazimy” młodych ludzi pasją i pokażemy, że w każdym drzemie ogromny potencjał, który warto rozwijać. Moja przygoda ze wspinaczką rozpoczęła się w liceum i wtedy też zaczęłam wyjeżdżać w skały. Na studiach dołączyłam do sekcji wspinaczki sportowej AZS UG. Od najmłodszych lat trenowałam taniec towarzyski, następnie tenis stołowy, żeglarstwo, ponadto aktualnie próbuję swoich sił w squashu i regularnie dbam o kondycję fizyczną na siłowni. Rywalizacja sprawia mi wiele radości i satysfakcji, a także motywuje do osiągania lepszych wyników. Kilkakrotnie reprezentowałam AZS UG podczas Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej. Już drugą kadencję działam w Zarządzie Akademickiego Związku Sportowego UG, gdzie promuje aktywność fizyczną wśród uczniów i studentów z całej Polski. Hobbystycznie ukończyłam szkołę masażu i uzyskałam tytuł technika masażysty, skupiając się w głównej mierze na zdobywaniu wiedzy w zakresie anatomii człowieka i prewencji w sporcie. Do zobaczenia w skałach!

Magda-1

BĄDŹ WILD and FREE Dołącz do nas!